Київський зоопарк вже понад 110 років запрошує всіх охочих відвідати різноманітні експозиції екзотичних тварин з усіх куточків світу. Увазі відвідувачів пропонуються тематичні екскурсії та колекції ссавців, птахів та рептилій. Тож розповімо про найбільш популярних представників фауни.

Лев Африканський

Лев африканський
Одна з найбільших хижих кішок у світі. Леви досить ліниві тварини. На ситий шлунок вони можуть спати до 20-ти годин на добу, але на полюванні розвивають швидкість до 80 км/год., а стрибок мають завдовжки 11 м. Леви розповсюджені по всій території Африки та є одними з найтиповіших мешканців зоопарків та цирків.

Тигр

Тигр
На даний момент нараховується трохи більше 7 тисяч тигрів. Вони належать до трьох видів та проживають у Сибіру та Індії. Цей хижак ще нещодавно знаходився на межі винищення. 6 з 9 видів тигрів було знищено людиною. Особливий інтерес тигр представляє для традиційної китайської медицини, в якій використовуються практично всі частини його тіла. Зараз всі зоопарки, що мають у своїх колекціях тигрів, беруть участь у різноманітних програмах по відновленню їх популяції у дикій природі.

Індійський Слон

Слон Індійський
Індійські слони дещо менші від африканських але набагато краще піддаються дресируванню. Історія їх одомашнення налічує декілька тисяч років. Раніше вони використовувалися,  як церемоніальні та військові тварини. Використання їх для сільського господарства почалося набагато пізніше. У більшості зоопарків світу утримуються саме індійські слони. Максимальна зафіксована маса слона становила 5,4 тони при зрості 2,5 м.

Зебра Гранта

Зебра Гранта
Це один з підвидів Бурчеллової зебри. Ареал проживання включає практично всю територію саван в Африці. Зебри живуть невеликими групами та один раз на рік мігрують майже на 500 км з півночі на південь та повертаються. Характерні полоси на шкірі зебри виконують відразу декілька функцій. Завдяки їм тварину не кусають комахи, у тому числі небезпечна муха це-це, а також її погано видно на фоні трави та чагарників савани.

Антилопа Нільгау

Антилопа Нільгау
Існує багато різновидів антилоп що проживають як в Африці так і в Азії. Їх об'єднує декілька спільних рис. Перш за все це роги, які мають саму різноманітну форму, колір та величину, в залежності від виду. По-друге, це стереоскопічний зір. Очі у тварин влаштовані так, що вона може бачити те, що знаходиться у неї за спиною. Крім того, це одні з небагатьох копитних ссавців, що можуть досконало розрізняти кольори. Антилопи довгий час можуть обходитись без води, отримуючи її з рослин.

Як Свійський

Як свійський
Батьківщиною домашнього яка, є тибетські гори. Погодні умови розвинули у яків довгу густу шерсть, що досягає майже до землі. Вона захищає їх від холоду та пронизливого вітру високогір'я. Дикі яки є небезпечними тваринами, що часто нападають на людей. Але його одомашнення, судячи з археологічних знахідок, розпочалося ще в першому тисячолітті до нашої ери. Для народностей які проживали на високогір'ї Тибету, як був незамінною твариною що виконував функції коня, корови, а також давав шерсть.

Гриф Чорний

Гриф чорний
Один з найбільших птахів у світі. Не дивлячись на назву має чорно-буре опірення, та сіру голову. Цей птах має надзвичайно гострий зір. Він може побачити загиблу тварину з відстані більше ніж 3 км. Крім того грифів можна вважати соціальними тваринами. Побачивши як один з них знижується, інші повторюють його маневр і в результаті, біля мертвої тварини за короткий період можуть зібратися 7-15 особин. Грифи наїдаються так, що відразу не можуть злетіти. Вони повинні або трохи переварити їжу, або знайти скелю з якої зіскакують.

Сип Білоголовий

Сип білоголовий
Сип білоголовий проживає переважно на Близькому Сході, в Європі та північній частині Африки. Він відноситься до роду грифів та харчується падаллю. Характерною ознакою птаха є голова покрита коротким білим пухом. Ці птахи довший час можуть ширяти у височині не змахнувши ніразу крилами. Але на землі вони надзвичайно вразливі, щоб злетіти, повинні досить довго розганятися. Тому для проживання вибирають місця де неподалік від гнізда є зручні височини.

Фазан

Фазани
В дикій природі проживає 32 підвиди фазанів. Всі вони мають досить велику популяцію. Деякі з видів фазанів були одомашнені. Фазани досить великі птахи, що мають надзвичайно гарний зовнішній вигляд. У самців опірення може бути золотистим оранжевим з металічним відливом. У самиць оперення набагато менш яскраве.

Крокодил

Крокодил
Крокодили це прямі потомки динозаврів. Вони ведуть водний спосіб життя. Але для відкладання яєць вибираються на суходіл. Не дивлячись на те що ці тварини досить невибагливі у їжі та не потребують особливого піклування, догляд за ними все ж достатньо складний. Вони досить чутливі до низьких температур. Вода, що є холоднішою менше 20 градусів може становити для цих тварин досить велику загрозу.

Горила

Мавпи
Мавпи знаходяться найближче до людини по розумовому розвитку. Спілкуючись між собою вони використовують безліч голосових модуляцій, а також можуть навчатися мові жестів. Крім того вищі примати, до яких відносяться деякі види мавп, можуть використовувати примітивні засоби праці.

Новый вольєр для мавп

Шимпанзе
Не дивлячись на велику кількість шимпанзе в зоопарках, цирках та приватних зоологічних колекціях, в природі цим тваринам загрожує вимирання. Не дивлячись на розповсюджену думку, це досить небезпечні хижаки до раціону яких входять не тільки фрукти, але і м'ясо невеликих тварин. Шимпанзе мають досить високий рівень розумового розвитку. Були відомі випадки коли ці мавпи виготовляли примітивні знаряддя праці — зубами заточували гілки та використовували їх у якості списів.

Коза Валлійська

Коза свійська валлійська
Це один з найдавніших видів свійських тварин на території Європи. Перші згадки про нього датуються 930 роком. Характерною ознакою свійської валлійської кози є її окрас. Передня частина тварини чорного кольору, а задня - білого. З надзвичайно чіткою лінією розмежування. Не дивлячись на те, що ці тварини найбільше поширення мають у Швейцарії,  їх батьківщиною вважається Африка.

Єнот

Єнот
Не дивлячись на свої невеликі габарити, єноти є віддаленими родичами ведмедів. Вони мають надзвичайно багато чутливих тактильних рецепторів на лапах, тож можуть розпізнавати предмети не дивлячись, а просто торкаючись до них. Цікаво, що у воді ця здатність тільки підсилюється, саме тому єноти так люблять все полокати.

Кіт Лісовий Дикий

Кіт лісовий
Дикі лісові коти за своїм зовнішнім виглядом нагадують знайомих нам свійських домашніх улюбленців. Але вони є одними з найбільш ефективних хижаків сімейства котячих. Існує декілька їх різновидностей: очеретяний, кавказький, європейський, амурський, далекосхідний. З усіх перерахованих видів тільки амурський та далекосхідний не знаходяться під загрозою вимирання. Але і їх ареали стрімко скорочуються.

Київський зоопарк останнім часом активно вдосконалюється і завжди здатний дивувати своїх відвідувачів цікавими представниками живої природи.