«Український державний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941—1945 років» — колишня назва величного меморіального комплексу розташованого на високих печерських кручах правого берегу Дніпра у місті Києві.
В 2015 році музей отримав нову офіційну назву «Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс».

Чаша "Вогонь Пам'яті"

Цей грандіозний музей урочисто відкрився 9 травня 1981 року, за участі самого Леоніда Ілліча Брєжнєва, верховного лідера Радянського Союзу – комуністичної імперії, до складу якої входила тоді Україна.
Новий меморіальний комплекс вразив киян своїми неймовірними масштабами та величчю. Одна лише головна скульптура "Мать — Родіна", виготовлена з нержавіючої сталі, сягала заввишки 102 метри, і стала найвищою монументальною скульптурою в Європі, вищою навіть від статуї Свободи в Нью-Йорку на 9 метрів. Всередині монументу від верхнього залу проведено два ліфти, а далі залізні драбини, які ведуть до оглядових майданчиків облаштованих на голові та за щитом "Мать — Родіни". Маєте можливість потрапити туди, заплативши гроші до каси музею.

Монумент "Мать-Родіна"

Загалом весь меморіальний комплекс займає площу 10 гектарів. Це музей з монументом «Мать — Родіна», головна площа з алеєю міст-героїв, скульптурні композиції присвячені форсуванню Дніпра та іншим великим битвам, грандіозна чаша «Вогонь Слави», виставка бойової техніки — літаки, танки, торпедний катер, бронепоїзд і навіть радянські балістичні ракети з ядерними боєголовками, які теоретично могли в них перебувати.

Радянські балістичні ракети

На початку 80-х років, коли музей відкрився, активно набирала оберти війна в Афганістані. Безпосередню участь в ній приймав СРСР. Афганська війна завдавала тяжких втрат Радянській Армії, гинуло багато і українців, але перемоги досягти не вдавалося. В 1989 році війська СРСР вийшли з території Афганістану. Після завершення цієї війни, в окремій споруді музею, розгорнута експозиція «На чужих війнах». Ззовні споруди представлені зразки військової техніки, яка використовувалась у бойових діях на території Демократичної Республіки Афганістан.

Музей Війни в Афганістані

Таким чином меморіальний комплекс став музеєм вже не одної війни, і та війна, на жаль, була не остання...
В грудні 2013 року в Україні спалахнула Революція Гідності, яка мала на меті повалення корумпованого режиму диктатора Януковича, ставленика путінської Росії. Протистояння українського народу з про-кремлівським тираном продовжувалося кілька місяців. Але вже в лютому 2014 року, ціною в понад сотню людських життів, диктаторський режим було остаточно повалено. Янукович втік до Росії, та закликав Путіна ввести війська на територію України.

Російський "Град", підбитий на Донбасі

Російськомовне населення України, в більшості з Криму та Донбасу підтримувало Януковича і Путіна. Скориставшись цим, війська Російської Федерації розпочали вторгнення на територію Криму, де ще з радянських часів постійно базувався їх військовий флот .
База Чорноморського Флоту РФ в Севастополі стала стартовим майданчиком для вторгнення російських військ. На територію України, вони прийшли без розпізнавальних знаків, без оголошення війни.

Типова форма російських окупантів

Після окупації і анексії Криму росіянами, розпочався процес захоплення влади на Донбасі. Російські кадрові військові захоплювали Донбас під виглядом найманців, та за шаленої підтримки місцевого проросійського населення, яке ненавиділо Україну і прагнуло отримати російське громадянство.
У відповідь, Українські війська розпочали антитерористичну операцію АТО - рішучий захист території Держави від російських окупантів.

Українська військова техніка з зони АТО

Завдяки підтримки українських добровольців, багато з яких віддали своє життя оточені ворогом в «котлах» Іловайська та Дебальцева, збройним силам України вдалося відвоювати більшу частину територій Донецької та Луганської областей, і наблизитися впритул до основних великих міст, які перебували під владою російських найманців та місцевих колаборантів.

Машини Українських добровольців

В процесі жорстоких боїв з використанням важкої артилерії, штурмової авіації та інших сучасних типів озброєння, стрімко зростала кількість жертв серед мирного населення, яке ставилося все більш вороже до українських військових.
Довелося розпочати переговорний процес про припинення вогню та подальші дії, які призвели до тимчасового заморожування конфлікту. Проте, цей процес, як і конфлікт — не завершені і досі продовжуються.

Саморобний захист автівки добровольців

Київський музей війни не залишився осторонь цієї трагедії нашого часу, яка і понині тліє на теренах України.
Перед входом до меморіального комплексу - бачимо виставку зразків техніки, яка була задіяна задля захисту території України на Донбасі. Окрім танків і модернізованих БМП, бачимо УАЗ "Буханку" закуту в  саморобні броньовані щити, також вражає автомобіль BMW 5-ої серії, перефарбований в захисний темно-зелений колір, на якому українські патріоти вивозили поранених з поля бою, використовуючи для захисту України все, що мали в розпорядженні. Пройшовши далі - бачимо майданчик з трофейною технікою Російської Федерації, розбитою українським військом на Донбасі. Ця техніка вперше була виставлена на площі перед музеєм, ще під час розпалу бойових дій в липні 2014 року - як достовірний доказ факту російської агресії проти України.

Російська техніка підбита на Донбасі

Зайшовши до основної споруди музею, в холі першого поверху бачимо велику нову експозицію "Український Схід", присвячену війні на Донбасі.
Хто з нас, київських школярів 80-х, в ті часи коли ми ходили всім класом до музею війни, міг би тоді подумати, що цей самий музей через тридцять років в «прєкрасном дальоко», покаже нам як вже сучасна «Красная Армія» спільно з «казакамі-бєлогвардєйцамі» воюють проти України, і в боях з цією російською агресивною нечистю гинуть кращі українські патріоти?

експозиція "Український Схід"

Бачимо особисті речі воїнів АТО, планшет samsung прострелений кулею, мобільні телефони, малюнки дітей, записи та листи, автомобіль Ford Scorpio розстріляний та підірваний, сільську швидку допомогу, постріляну всю в дірках від куль. А на моніторах в записах транслюють ту саму провокативну російську телевізійну  брехню, в яку здатен повірити тільки божевільний...

Підбита та розстріляна автівка добровольців

Далі, бачимо інсталяції про донецький аеропорт, про українських військовополонених і знущання над ними...
Одним словом приїздіть сюди і побачите все самі, тому що емоції зашкалюють від усвідомлення того, що це все відбувається з Україною в наші дні.

Cільська швидка допомога після обстрілу окупантами

Переходимо далі, і бачимо вже різні цікаві експонати часів Другої Світової.
Друга Світова Війна, як друга серія «кривавої бойні ХХ століття» з багаточисельними жертвами. Першою серією була Перша Світова, теж з мільйонними людськими втратами, яка закінчилась поразкою німців та їх союзників. Відбувається Реванш Німеччини, якою править вже не кайзер Вільгельм, а колишній художник, (от краще б він таки поступив вчитися на художника..), ветеран Першої Світової Війни, лідер «Третього Рейху» - Адольф Гітлер, агресивний фюрер з підірваною психікою. Чого тільки вартує його ідея винищити всіх євреїв. 

Німецькі листівки за часів окупації України

Радянським Союзом керує не менш схиблений масовий убивця, кривавий більшовицький диктатор - Йосип Сталін.
Після Першої Світової Війни західна частина України належить до Польщі, а східна, виморена голодомором та колгоспами - до Радянського Союзу.
Спочатку Гітлер і Сталін з різних сторін фронту завойовують сусідню Польщу, до складу якої тоді входила і західна Україна, а далі відбуваються ті численні жахливі події, про які власне і розповідає музей Другої Світової Війни. Відвідавши музей, побачите справжні артефакти - зброю, техніку, документи, нагороди, пропагандистські плакати, фотознімки, кадри кінохроніки, штабні карти, прострелені солдатські шоломи та уніформу. Вражаючі панорами битви за Київ, та фінальної атаки Рейхстагу в Берліні. Детальні інтер’єри капітанської каюти морського військового есмінця або партизанської криївки в лісі...

Герой Радянського Союзу

Зберігся також вражаючий макет радянського авіаносного крейсера «Київ», побудованого в 70-ті роки на судно-будівному заводі в Миколаєві. Експонат музею за часів СРСР.

Авіаносець "Київ"

Завершенням експозиції музею є зала пам’яті з безліччю фотографій українців, загиблих на війні. Останній поверх музею — зала з білого мармуру з величезним орденом перемоги у центрі під куполом.

Найбільший Державний Прапор України

22 серпня 2020 року у Києві на території музейного комплексу було піднято Державний Прапор України розміром 16х24 метри. Висота його флагштоку складала 90 метрів і стала рекордною в Україні.
Якщо плануєте поїздку до Києва, щоб відвідати музей війни та інші цікаві об’єкти нашого великого міста, міні-готель «Перлина» пропонує Вам забронювати недорогі та затишні номери.