Якщо ви вперше прибули до Києва, але не знаєте, з чого розпочати своє знайомство зі столицею України, вам не варто хвилюватися. І самі кияни, і досвідчені туристи завжди порадять вам в першу чергу відвідати Гідропарк, адже тут ви знайдете все, що потрібно звичайному туристу в будь-яку пору року,а також з користю і насолодою згаєте зайвий час.

Вид на головний пляж Гідропарку

На території парку є і ресторани, і кафешки, і казино, і нічні клуби, а також пляжі – від дитячого до нудистського. Хочете активніше провести відпочинок? Не біда, адже тут можна пограти і в футбол, і в волейбол, і в настільний теніс, прокататися на катамарані, а також орендувати човен та ще багато чого іншого. Любителі випробовувати свої м’язи не відмовляться заглянути на по-справжньому легендарний спортивний майданчик з промовистою назвою «Качалка». Його легендарність полягає у тому, що заснували його 50 років тому, а абсолютна більшість тренажерів зроблені з металобрухту.

Майдан Незалежності в мініатюрі

Дістатися туди не складе вам особливих труднощів. Розташовуючись на двох острівцях між Дніпром і його притокою, Гідропарк з’єднаний двома мостами з берегами найбільшої в Україні річки. З правого берега сюди можна доїхати навіть на метро по Святошинсько-Броварській лінії столичного метрополітену.

вулиця Хрещатик в мініатюрі

Катамарани і «Качалка» це не єдине, чим Гідропарк може похвалитися. Все ж таки, любителі екскурсій і пізнавального відпочинку знайдуть заняття й для себе. Найкращим вибором для них буде музей-парк «Україна в мініатюрі», який функціонує на території парку ось вже близько п’ятнадцяти років.

Києво-Печерська Лавра в мініатюрі

Варто зазначити, що половину своєї історії це місце носило назву «Київ в мініатюрі». А все тому, що в парку були лише макети найвизначніших пам’яток української столиці пам’ятника Богдану Хмельницькому до аеропорту «Бориспіль», від Національного банку України до Собору святої Софії тощо. Одним словом, якщо ви не маєте часу, або з якоїсь іншої причини не маєте змоги відвідати ці, без перебільшення, монументальні споруди української історії, можете ознайомитись з їх зменшеними в 33 рази копіями. Воно того дійсно вартує, щоб побачити Київ, хоча й повністю весь, як на долоні.

Андріївська церква в мініатюрі

  Роботи справді вражають своєю довершеністю і точністю. Погодьтесь, розглядати такий масштабний архітектурний проект як Майдан Незалежності на кількох квадратних метрах, варте того, щоб зазирнути на якусь годинку в цей парк.

Торгівельно-розважальний комплекс Арена-Сіті

Особливо вражає деталізованість і водночас простота виконання макетів релігійних споруд, таких, наприклад, як Георгіївський собор Видубицького монастиря,  Караїмська кенаса, Комплекс Софія Київська, Михайлівський собор та ін.. Шпилі костелу святого Миколая повністю передають високий готичний стиль, та так, що можна й забути, що ти дивишся на копію, яка заввишки з ліхтар!

Київський костел Св. Миколая

Незабутні враження після відвідування парку залишають і макети Лялькового театру, Національної філармонії, мосту Патона та інші без перебільшення досконалі роботи.

Ляльковий театр у Києві

Починаючи з 2012 року, парк-музей носить свою теперішню назву, яка зумовлена розташуванням на його території однойменного музею. Тут вже ви можете побачити найвідоміші українські споруди різних епох, від Ластівчиного гнізда в Криму до Олеського замку у Львові, від Івано-Франківського університету до Арени сіті. Буквально вся Україна з усіх сторіч просто перед вашими очима. Тут все: і велич печерських фортифікаційних споруд, і витонченість архітектурних пам’яток, і незабутність імператорських палаців!

Чернівецький Університет

Простіше кажучи, проведений у цьому парку час ви ніколи не зможете назвати згаяним даремно. І в цьому вся його простота і вишуканість.