Київ - одне з найвеличніших міст за архітектурою та історичною спадщиною не тільки в Україні, а й в усій Європі. Для туриста - це захоплива подорож у минуле, відчуття чогось неповторного і красивого одночасно.

Посольство Бразилії

Як же багато у величному Києві чудових і стародавніх місць. Одне з найкрасивіших, цікавих і по спавжньому улюблених без сумніву - Андріївський узвіз. Це місце відвідує численна кількість туристів, та й киянам до вподоби прогулятися по цій старовинній вуличці. Тут можна зануритись і відчути атмосферу і колорит загадкового міста.

Андріївська церква

Андріївська церква стала прообразом власної назви, вона розташована в самій верхній частині узвозу. 1747 року,  архітектор Растреллі завершив проєкт храму в стилі барокко і розпочав будівництво. Легенда говорить, що під храмом пролягала річка, яка розійшлася, коли святий Апостол Андрій поставив хрест. Будівництво храму велося протягом шести років і було завершене в 1753 році.

Будинок на розі Андріївського узвозу та вулиці Боричів Тік

Спочатку вулиця була досить вузькою. Але з часом вона ставала більшою. Тут проходив весь туристичний люд. Тут проживало багато купців, ремісників, митців, заможних обдарованих людей і вельмож.
З минулих часів збереглося багато пам’яток архітектури минулих століть. Варто звернути увагу на величний Замок Річарда та його вежу з гострим шпилем.

Замок Річарда

Зараз цей узвіз відомий тим, що тут можна придбати рідкісні твори живопису, незвичайні сувеніри і подарунки, антикварний посуд, монети, нагороди, знаки, предмети вжитку та одяг, вироби народної творчості та українську патріотичну символіку.

Музей-садиба Булгакова

Гуляючи на Андріївському узвозі, не помічаєш як швидко проходить час, милуючись різними пам’ятками архітектури, монументами відомих поетів і письменників, музеями. Окремої уваги заслуговує музей-садиба М. Булгакова, де відбувалися події його роману «Дни Турбиных». А завітавши до «Музею Однієї Вулиці» ви ознайомитеся з більш як трьохсотлітньою історією Андріївського узвозу. Також можна посмакувати філіжанку ароматної кави, відвідати дійство в театрі, завітати до Арт-галереї.

Пам'ятник Булгакова

Серед кухні, тут частіше віддають перевагу французькій та італійській. А традиційна, українська кухня, здивує  не тільки закордонного туриста, але й нашого.

П'яна Вишня та Львівська реберня на узвозі

Справжні гурмани можуть відвідати майстерню Львівського чорного шоколаду, Львівську реберню, та «П’яну Вишню», відомі ресторани «Канапа» та «За Двома Зайцями».
ресторан За Двома Зайцями

Тут на власні очі зможете побачити як виготовляється смачний шоколад, відчути атмосферу справжньої радості і купити собі сувенір на ваш вибір.

ресторан Світлиця

Отже, як саме прокласти свій шлях до Андріївського узвозу? Існує кілька варіантів. 
Можна власне проїхатись на метро. Треба прибути до станції «Контрактова площа». Згодом звернути в бік вулиці Великого Гетьмана Петра Сагайдачного. Пройшовши 5-6 хвилин потрапите на місце дислокації.
Також можна їхати до станції «Поштова площа», а потім прогулятися у напрямку вулиці Петра Сагайдачного, або піднятися фунікулером до Михайлівської площі та пройти до узвозу по вул. Десятинній, яка закінчується біля Андріївської церкви. Якщо ви знаходитесь на Майдані Незележності, то ви можете прогулятись по вулиці Михайлівській догори, далі йде вулиця Десятинна. 20 хвилин – ось ми і на місці.

Цей будинок зруйнували. Фото 2008 року.

Існують зовсім діаметральні думки і погляди на рахунок цієї краси і величі захоплення Андріївським узвозом. Переважна більшість киян і туристів вважають це справжнім витвором мистецтва з його неординарною архітектурою, яка підкреслюється у багатьох музеях, пам’ятниках і місцевих спорудах. Старожили думають що з сучасністю все втратило свої фарби та історичність. Частину старовинних будинків на узвозі було зруйновано під час останньої реконструкції у 2012 році. Також було зведено декілька нових споруд, зокрема сучасний театр.

Новий театр на Подолі

Отже для відпочинку і душевного спокою – це місце підходить як найкраще.